Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Güzergahlarının ilanı
 
​​BASIN VE KAMUOYUNA

 

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre ilimiz merkezinde gerçek ve tüzel kişilerin düzenleyecekleri açık hava toplantıları ve gösteri yürüyüşlerinde kullanılacak, yürüyüş güzergâhları, miting alanları, afiş ve pankart asılacak yerler ile asılmayacak yerler, Valilik Makamının 02/01/2019 tarih ve 03 sayılı oluru ile tespit edilerek uygulamaya konulmuştur.

 

MİTİNG ALANLARI VE YÜRÜYÜŞ GÜZERGÂHLARI

1 NO’LU ASIL TOPLANTI YERİ, TOPLANMA VE GÖSTERİ  YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHI

 

Toplantı Yeri (Miting) Alanı   :Cumhuriyet Meydanı

Toplanma (Başlama) Yeri :Hacı Cümbüş Camii ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki alan (Cumhuriyet Caddesi, 7 Aralık Sokak, Akpınar Caddesi, Zekeriya Korkmaz Bulvarı, Yeni Hal Sokak ve İpşir Paşa Caddelerinin kesiştiği alan)

Yürüyüş Güzergâhı     :Hacı Cümbüş Camii ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki alandan başlayıp, Cumhuriyet Caddesini takiben Cumhuriyet Meydanına kadar olan güzergâh

Dağılma Güzergâhı  :Cumhuriyet Caddesi, Murtaza Caddesi, Cihangir Sokak, Hasenek Sokak, Şehitler Abidesi Caddesi, Cambazlar Sokak, Sütkasteli Caddesi, Mevlevihane Sokak, Av. Alaattin Timurtaş Sokağı ile Belediye Sokağı istikameti.

 

1 NO’LU ASIL TOPLANTI YERİNİN 2 NO’LU (ALTERNATİF/YEDEK) TOPLANMA YERİ VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHI

Toplantı Yeri (Miting) Alanı: Cumhuriyet Meydanı

Toplanma (Başlama) Yeri: Adnan Menderes Kavşağı

Yürüyüş Güzergâhı :Adnan Menderes Kavşağı, Nemika Caddesi ve Abuşağa Caddesinden Cumhuriyet Meydanına kadar olan güzergâh

Dağılma Güzergâhı :Cumhuriyet Caddesi, Murtaza Caddesi, Cihangir Sokak, Hasenek Sokak, Şehitler Abidesi Caddesi, Cambazlar Sokak, Sütkasteli Caddesi, Mevlevihane Sokak, Av. Alaattin Timurtaş Sokağı ile Belediye Sokağı istikameti.

 

2 NO’LU ASIL TOPLANTI YERİ, TOPLANMA VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHI

Toplantı Yeri (Miting) Alanı  :Recep Tayyip Erdoğan Meydanı

Toplanma (Başlama) Yeri     :Fidanlık kavşağının kuzey tarafı (Mercidabık Caddesi ile Küçük Çarşı Caddesinin kesiştiği yerdeki boş alan)

Yürüyüş Güzergâhı          :Fidanlık kavşağından başlayıp, Mercidabık Caddesini takiben Recep Tayyip Erdoğan Meydanına kadar olan güzergâh

Dağılma Güzergâhı             :Kurt Ağa Caddesi, Yeşilsu Sokak, Ahmet Rasim Caddesi, Kanalboyu Caddesi, Mustafa Beyazıt Caddesiyle Binbaşı Ercan Sokak istikameti.

 

2 NO’LU ASIL TOPLANTI YERİNİN 2 NO’LU (ALTERNATİF/YEDEK) TOPLANMA YERİ VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGÂHI

Toplantı Yeri (Miting) Alanı   :Recep Tayyip Erdoğan Meydanı

Toplanma (Başlama) Yeri       :Adnan Menderes Kavşağı

Yürüyüş Güzergâhı             :Adnan Menderes Kavşağı, Nemika Caddesi, Kurt Ağa Caddesini takiben, Recep Tayyip Erdoğan Meydanına kadar olan güzergâh

Dağılma Güzergâhı        : Kurt Ağa Caddesi, Yeşilsu Sokak, Ahmet Rasim Caddesi, Kanalboyu Caddesi, Mustafa Beyazıt Caddesiyle Binbaşı Ercan Sokak istikameti.

 

2911 SAYILI KANUN KAPSAMINDA YAPILACAK ETKİNLİKLERİ DUYURU AMAÇLI AFİŞ, PANKART, İLAN GİBİ BASILI MATERYALLERİN ASILACAĞI YERLER

 

Afiş ve Pankart Asılacak Yerler  : Şehir merkezindeki bilboard panoları, kamuya ait olmayan bina ve tesisler.

Afiş ve Pankart Asılamayacak Yerler : Kamu kurum ve kuruluşlarına ait bina ve tesislere, bunlara ait bahçe duvarlarına, sokaklarda trafiği yönlendiren işaret levha ve direklerine, kamuya ait pano ve direklere, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde üst ve alt geçitlere afiş, pankart, ilan, poster vb. materyallerin asılması ve yapıştırılması yasaktır.

 

Kamuoyuna ve basına duyurulur.

 

 

KİLİS VALİLİĞİ

 

 
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-Posta
 • Polis Akademisi
 • E-Devlet Hizmetleri
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk Sayfası
 • Polis Bakım Ve Yardım Sandığı
 • Ulusal Araştırma Platformu
 • Turn Back Crime
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü